Zakład Taksonomii i Ekologii Zwierząt
mgr Klaudia Bromberek

Pokój: 0.15

Telefon: 61 829 55 73

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mgr Dawid Diduszko

Pokój: 0.13

Telefon: 61 829 56 56

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

16.09,2020

W tych dniach minęła właśnie rocznica nieoczekiwanej śmierci naszego współpracownika, kierownika zakładu, ale przede wszystkim przyjaciela, Ziomka Olszanowskiego. Ten rok, mimo że wyjątkowo trudny, zwłaszcza od czasu, gdy nadeszła epidemia, minął nie tylko w poczuciu straty, ale i ciągle obecnej Jego pamięci.

Rocznica ta zostanie wkrótce uczczona przez nas i licznych kolegów z całego świata wydaniem okolicznościowego numeru „Annales Zoologici”, w którym znajdzie się krótki szkic biograficzny oraz szereg publikacji naukowych Jemu poświęconych. Prócz tego w przygotowaniu jest album pokazujący dorobek artystyczny Ziemowita w kontekście Jego zainteresowań i pasji. Będą to piękne pamiątki Jego obecności wśród nas, i zapewne, nie ostatnie, jakie zobaczymy.

Jako kierownik Zakładu Taksonomii i Ekologii Zwierząt składam w imieniu swoim, oraz pracowników i doktorantów podziękowania wszystkim, którzy wspierali nas w tym trudnym czasie. Ziemowit, mimo że nieobecny, to jednak niezmiennie pozostaje w naszej pamięci.

Dr hab. prof. UAM Wojciech Magowski