Zakład Taksonomii i Ekologii Zwierząt
Nazwa przedmiotu Forma zajęć Semestr Prowadzący
Astrobiologia - w poszukiwaniu rozwiązania wykład letni dr hab. Łukasz Kaczmarek
Nazwa przedmiotu Forma zajęć Semestr Prowadzący
 Astrobiologia w teorii i praktyce  wykład  letni  dr hab. Łukasz Kaczmarek

PrzedmiotRodzaj zajęćSemestrProwadzący
Entomologia sądowa wykład zimowy dr hab. Daria Bajerlein
Entomologia sądowa ćwiczenia zimowy

dr hab. Daria Bajerlein

Wprowadzenie do biologii rejonów polarnych wykład letni

dr hab. Łukasz Kaczmarek

Wprowadzenie do biologii rejonów polarnych konwersatorium letni dr Krzysztof Zawierucha

PrzedmiotRodzaj zajęćSemestrProwadzący

Entomologia sądowa wykład zimowy dr hab. Daria Bajerlein
Entomologia sądowa ćwiczenia zimowy

dr hab. Daria Bajerlein

Wprowadzenie do biologii rejonów polarnych wykład letni

dr hab. Łukasz Kaczmarek

Wprowadzenie do biologii rejonów polarnych konwersatorium letni

dr Krzysztof Zawierucha

07.11,2019

Dr Jose Marcos Rezende z Universidade Estadual Paulista w São José do Rio Preto (Brazylia) był naszym gościem na trzymiesięcznym stażu naukowo- badawczym, który właśnie się zakończył.

Dr Rezende i Prof. Magowski pracowali nad unikatową fauną roztoczy z rodziny Tarsonemidae Ameryki Pd. i Śr. (Chile i Meksyku). Dzięki naszym badaniom zostaną opisane nowe taksony tej rodziny: podrodzaj (i gatunek) w rodzaju Pseudotarsonemoides i nowe gatunki rodzaju Flechtmannus, co stanowi ważny krok w poznaniu światowej fauny grupy. Prócz tego Jose badał typy Tarsonemidae z naszej kolekcji w ramach swojego programu Postdoc.

Pobyt dr Rezende w Polsce był finansowany ze środków Fundação de Amparo à Pesquisa do Estado de São Paulo (FAPESP) z Brazylii, za co wyrażamy naszą wielką wdzięczność.

Jose jest bardzo zadowolony ze swojej wizyty i ma nadzieję (podobnie jak ja), że nasza współpraca będzie się nadal owocnie rozwijać.

W. Magowski